Ana Sayfa  |  Biz kimiz  |  Haberler  |  Mesajlar
               

HAKKIMIZDA

Mesaj Defteri, Düşünce-Yorum-Mesaj
BİZ KİMİZ?

Webde biz

S. ErSite

08/01/2018  (tavsiyeediyorum.com IP: 176.54.82.YL sitesinden alınmıştır)

Okulumuzun rehberlik bırımınce yonlendırmesı sonucu ulaştığımız celil soylan hoca; Çocugumuzda fark etmedıgımız ve daha once anlamadıgımız farkındalıkları bızım gormemıze vesıle oldu. Özellikle okula yenı başlayacak her çocugun ve aılesının mutlaka böyle bır destek-danışmanlık almasını tavsıye ederız. Çocugumuzu tanımamızda ve gormedigımız bazı şeylerı fark edıp zamanında mudahale edıp, belli desteklerle bunların duzeltılmesınde, planlı ilerleme ve gelişimde çok cıddı destek aldık. Celil soylan hoca gerek ınsanı yaklaşımı, yakınlığı, sıcaklığı gerekse profosyonel deneyımı ıle kesınlıkle tavsıye ederız. Çocuklarımız en kıymetlı varlıklarımız. Onları en guvenılır ve kendısını gerçekten ıfade edebılecegı, rahat hıssedeceği hocamızla tanıştırmanızı tavsıye ederiz. Sebahattın ...........6 yaşında erkek çocuk, İlkokula yenı başlayan çocugumuz için destek aldık.

S. Er (Danışan)

06/01/2018  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Okulumuzun rehberlik bırımınce yonlendırmesı sonucu ulaştığımız celil soylan hoca; Çocugumuzda fark etmedıgımız ve daha once anlamadıgımız farkındalıkları bızım gormemıze vesıle oldu. Özellikle okula yenı başlayacak her çocugun ve aılesının mutlaka böyle bır destek-danışmanlık almasını tavsıye ederız. Çocugumuzu tanımamızda ve gormedigımız bazı şeylerı fark edıp zamanında mudahale edıp, belli desteklerle bunların duzeltılmesınde, planlı ilerleme ve gelişimde çok cıddı destek aldık. Celil soylan hoca gerek ınsanı yaklaşımı, yakınlığı, sıcaklığı gerekse profosyonel deneyımı ıle kesınlıkle tavsıye ederız. Çocuklarımız en kıymetlı varlıklarımız. Onları en guvenılır ve kendısını gerçekten ıfade edebılecegı, rahat hıssedeceği hocamızla tanıştırmanızı tavsıye ederiz. Sebahattın eSite Editörleri Tarafından Kapatıldı 6 yaşında erkek çocuk, İlkokula yenı başlayan çocugumuz için destek aldık.

Halise (Danışan)

14/11/2017  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

2016 eylul ayında tanışma fırsatı buldum Celil Bey ile.Kısaca durumu anlatmam gerekirse,anaokulu çağına gelmiş fakat uyum problemi yaşayan,sosyal ortamlarda şımarık çocuk olarak adlandırılan fakat temelde başkaca şeylerin yattığı bir çocuktu oğlum.Anne baba olarak canımıza tak ettiği bir noktada,bu çocuk niye böyle davranıyor,niye diğer çocuklar gibi değil diye araştırmalar yapmaya başladık.internetteki tavsiyelerden hareketle ve neyle karşılaşacagımızı bilmeden Do Danışmanlığa geldik.Ve bu noktada kesişti Celil Bey ile yolumuz.Oğlumu aldı birebir görüştü sonra bizi de dahil etti.Ilk aşamadaki tespitleri o gün bize çok uzak gelmişti evet ama 6 ay boyunca haftada 2 şer saatlik uygulamalarından sonra geldiğimiz nokta inanılmaz oldu.Oğlum 4.5 yaşındaydı ne durdan anlardı ne kalktan.Kalabalık içinde yaşadığımız gerginlik ve eşimle yaşadığımız tartısmalar çok ileri boyuttaydı.Vakit geçiriyorduk fakat kaliteli bir vakit olamıyordu malesef.Oğlum dur,yapma çocugum,nereye gidiyorsun,bağirma,yuksek sesle konuşma,vs daha uzatabileceğim buna benzer şeylerden oluşuyordu diyaloglarımız.Diyeceksiniz ki çocuktur olabilir.İnsanın kendi çocuğuna toz kondurması çok zordur bilirsiniz,ama oğlum o seviyeyi geçmisti.Bu şımarıklık vs. den daha farklı birşeydi.Kurumdaki diğer ögretmenler ve Celil Bey in tespiti ve yönlendirmesiyle,o sınır tanımayan,her ortamda problem çıkaran,konudan konuya alakasızca geciş yapan,kisacasi herseyiyle cok farklı duran çocuğum 6 aylık sürenin sonunda başkalaşmaya başladı.Normallesmeye diyelim.Bugün geldiğimiz nokta ise o günlere kıyasla inanılmaz.oğlum ilkokul birinci sınıfa Celil Bey'in de onayıyla erken başladı.Eylül sonunda okullar açıldı,2 ayda okuma yazmayı hallettik.Yani akademik anlamda harika gidiyor herşey.Sosyal alanda da tabii.O vakitler Celil Bey de aynı noktayı işaret ediyordu bize.Fazla zeki bir çocuk fakat başka alanlarda geri kaliyor.Motor beceriler,durumsal farkındalık vs.konularda gelişim gösteremiyor ve iyi olduğu alanda kendini ispat çabasına gidip mental olarak sürekli zihnini besliyordu.Kendisinin doğru tespiti ve Seyhat Bey'in de uğraşlarıyla 6 ayda bambaşka bir çocuk haline geldi.Benzer durumda olan,yazdıklarımı yaşiyor olan ailelere tek tavsiyem konusunda uzman kişilerle bir an önce buluşabilmeleri olacaktır.Çocuktur geçer diye düşünmeyin.Çocuğunda bir farklılık varsa bunu önce anne hisseder zaten.Hislerinize güvenin ve harekete geçin.Bu platformda tüm okuyucuların nezdinde Celil Bey ve Do Danışmanlık ekibine kocaman bir teşekkürü borç biliyorum.

Efsun Y

25/09/2017  (IP: 176.240.30.YBW sitesinden alınmıştır)

Oğlum 8 yaşında 3.sınıf öğrencisi,okuma ve yazma demek oğlum için kabus demekti,ağlama krizleri demekti... Do danışmanlığı internette gördüm ,burada ki tavsiye yazılarını okudum ve sadece ne kaybederim düşüncesiyle gittim. Celil beyle tanıştık , inanılmaz pozitif,güler yüzlü karşıladı bizi . Eşim ve benim aklımızda ki bütün sorulara cevap verdi. Bana oradan çıktıktan sonra ev de neler yapmam gerektiğini anlattı. Celil beyin dediklerini yapmaya başladıktan bir hafta sonra oğlum da değişiklikler başladı , kendine olan güveni gelmeye başladı, okumak artık bir kabus olmaktan çıktı. Öğretmeninden ve arkadaşlarından övgüler almaya başladı . İkinci haftanın sonun da sınıfta güzel okuduğu için arkadaşlarından alkış almış ve mutluluktan havalar da uçuyor bir şekil de eve geldi. Bir anne olarak, nerede yanlış yapıyorum neyi eksik yapıyorum, oğluma yetemiyorum diye çok ağlayarak geçirdığim gecelerden kurtardı. Celil bey, bizim için tek kelimeyle mucize... Ne yaşadıklarımız burada bir kaç satıra sığar ne de Celil beyle tanıştıktan sonra ki mutluğumuz...

Nakşiye (Arkadaş/Tanıdık)

24/11/2016  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Merhaba ben yardımcı öğretmen Nakşiye Öztürk .Celil hocayla lise stajımda tanıştım ve öğretmenliğe onun sayesinde başladım. Kendisi bana çok yardımcı olmakla beraber öğretmenlik yaptığım öğrenciyle uzman bir şekilde çalışmaktadır.Aile ve öğrenciyle işbirliği yaparak eğitim sürecini hızlandır. Calistigi ogrencinin butun sorunlarinda yaninda olmaktadir. Öğretmenligi ve insanligi konusunda kendisinden saygiyla bahsederim. Özel gereksinimli cocuklar icin tam anlamiyla uzman ve farkli yontemlerle calisarak cocugun neye gereksini oldugunu fark ederek calisir. Özel gereksinim gerektiren cocuklarda zaman cok onemlidir ve bu yuzden dogru adreslerden ders almaniz icin bu tavsiyeyi yazmak istedim. Saygilarimla Ogretmenler Gununuzu kutlarim hoc am

NurayA (Danışan)

21/11/2016  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Merhaba Celil Bey ile 9 yaşındaki oğlumun 4. sınıfa geçmiş olmasına rağmen okumasında aşamadığımız bazı sıkıntılar sebebiyle tanıştık. İkinci sınıftan beri sınıf öğretmenimizden aldığımız özel derslere rağmen okuması oldukça yavaş, kelimeleri eksik ve yanlış okuyordu. Tavsiye üzerine Celil Beyle yollarımız kesişti. İlk değerlendirme görüşmesinde bize verdiği güven ve samimiyeti sayesinde doğru yerde olduğumuzu fazlasıyla hissettik. İşini son derece severek yapan, samimi, güleryüzlü ve profesyonel bir eğitimci. 2 ay gibi kısa sürede aldığı özel eğitim sayesinde oğlumun performansında müthiş gelişmeler oldu. Derslerinde başarılı olmaya başladıkça özgüveni arttı, başarmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadı. Celil Bey bize de oğlumuza derslerinde nasıl yardımcı olmamız gerektiğini öğretti.Benzer sıkıntılar yaşıyorsanız yardım alacağınız doğru adres Do danışmanlık, Celil Soylan ve harika ekibi. Celil Bey ve Do danışmanlığa çok teşekkürler.

Banuy (Danışan)

17/08/2016  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Herkese merhaba, benim 9 yaşında, dikkat dağınıklığı olan bir oğlum var. Celil Bey'i internette dikkat dağınıklığı olan çocuklar için oyunlar diye arama yaparken buldum. Kendisinin yaptığı tanı seansı bile farkını ortaya koymaya yetmişti. Ayrıca bu seansa anne babayı alması da çok hoşuma gitmişti, çünkü daha öncekilerde biz dışarıda, ne olup bittiğini bilmeden beklemiştik. Celil Bey'in öğretmenden ziyade büyük ağabey gibi tavrı oğlumu çok etkiledi. Daha önce çok tanınmış birine gittiğimizde tavır tam tersi olmuştu, tanı da aynı şekilde çok ağır. Daha sonra derslere başladık. Celil Bey ve yine aynı yerde çalışan Erhan Bey'le derslere devam ediyoruz. Verilen egzersizler ve dersler sayesinde oğlumun işitsel hafızası güçlenmeye başladı, daha önce fark edilmemişti bu durum, eskiden 4 işlem sorularında sırayla işlemleri sayıp doğrusunu tutturmaya çalışan oğlum gitti, yerine nerede hangi işlem gayet iyi bilen bir çocuk geldi. Ben neyi nasıl anlatmam gerektiğini, nasıl davranmam gerektiğini öğrendim. Celil Bey süper motive edici ve inanılmaz olumlu tavrı sayesinde tüm bunları başarmamızı sağladı. Derslere devam ediyoruz, her geçen gün ilerleme kaydediyoruz. Amatör ruhunu kaybetmeden bu kadar profesyonel olabildikleri için tüm DO'ya çok teşekkürler.

M.Ü. (Danışan) IP: 78.188.115.WD

17/08/2016  ((tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır) sitesinden alınmıştır)

ben bir eczacıyım ve çevremde bana yardım edebilecek çok uzman var . buna rağmen daha önce gittiğim ve tavsiye olunan diğer psikiyatrist pedagog ve uzmanlardan memnun kalmadım. adının önünde dr. yada prof. yazan ama kızımla ilgilenmeyen kişilerden hiç bir ilerleme kaydedemedik. dahası bize kızımla ilgili olumsuz karamsar tablolar çizip durdular .doktorlar hemen ilaç yazıp gönderiyor pedagoglar sürekli dersler ve ödevler verip e bir daha bakalım diyordu . erhan bey daha 5. 6. seansta fark yaratmaya başladı .kızım da çok memnun dönüşler gösterdi . erhan bey oyun kıvamında seanslar yapıp evde de 3 5 dakikalık tekrarlar ve oyunlar oynattı . disleksi konusunda uzman değilim ama uzmanı bulduğumun inancındayım .TEŞEKKÜRLER ERHAN KÖÇ ...

Nusret z (Danışan)

08/06/2016  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil beyle yaklaşık 8 ay önce çoçuğum sorunun ne olduğunu anlamayan devlet hastenelerindeki doktorlardan bıktığım sırada tesadüfen gene bizim çoçuğumuza benzer sorunları olan bir hanımefendinin tavsiyesi sonuçu tanıştım . Teşhiş koyulamayan oğlumun sorunu 1 kaç ders sonucunda ortaya çıktı .Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı çıktı Hemen eğitim lere başladık oğlumun eksiklikleri ortaya çıkartıldı ve onlarla ilgili çalışmalara başladık kas larını geliştirmek için eğitimler ve dikkatini toplaması için özel test Ler verildi hocamızın sayesinde çok yol katettik hala da ediyoruz Do danışmanlık ve Celil hocamız gerçekten dalında uzman insanlar eğer bu tarz sorunlarınız varsa ve çözüm bulamadıysanız tavsiye ederim

mert (Danışan)

23/10/2015  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Bazı kişiler, bazı anlar vardır insanın hayatına yön veren değiştiren. Üzerinden yıllar geçer ama o an ,o kişi hep aynı kalır hep şükranla hatırlanır. ilkokul 2 sınıfa giden oğlum zekasında problem olmamasına rağmen okula uyum sağlamıyor arkadaşları ile oynamıyor yazı yazmıyor derse katılmıyordu .Psikolojik destek almamıza elimizden geleni yapmamıza rağmen ilerleme kaydedemiyorduk. Artık umutlarımın tükenmeye başladığı zamanlarda ileride kendimi suçlamamak adına elimden geleni yaptım ama olmadı dememek adına son umut Celil Bey ile görüşmeye karar verdim. Oğlum ile içeri girdiğimiz anda daha şikayetlerimi sıralamadan problemin kaynağını ve nasıl çözüleceğini anlattı işte o an bizim için her şeyin değiştiği andır. Aldığımız eğitim ile oğlumun kendisine güveni geldi ,arkadaşları ile oynamaya başladı zamanla yazısı düzeldi. Oğlum başardıkça '' anne ben eskiden bunları yapamıyordum'' dediğinde Celil Bey den önce oğlumun ne kadar yıprandığını yapamadığı şeyler için suçlanmış ve azalanmış olduğunu anlamak benim için boğazımda düğümlenmiş yutamadığım bir hıçkırıktır. Kendisine ve tüm ekibine tüm yüreğimle çok teşekkür ediyorum. Sizinle karşılaştığım için kendimi şanlı hissediyorum. Benzer problemleri olan herkese tavsiye ediyorum.

Aşkın TAŞ - İstanbul - Özel Eğitim Uzmanı

07/09/2015  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil Bey'le bir arkadaşım aracılığı ile tanıstım. paylaşıcı bıldıgını esırgemeyen egosu olmayan hatta ılk görüşmeye göre arkadas canlısı "abi" gıbı bir konusmayla basladı dostlugumuz. ben sordum o cevapladı yaptıgım calısmaları ınceledı basarılı ve eksık oldugum yönlerı unıversıtedekı özel egıtım hocalarım gıbı de cevapladı.tabıkı bu hosuma gitti . ve bılgısınden faydalanmak ıcın sıkca yanına ugramaya basladım.. dislektık bireylerle yaptıgı calısmaları hatta işledıgı derslere bıle davet ettı . 25 yakın öğrencısının dersını ızleme fırsatım oldu. ailelerin "çoçugumda birsey var ama ne" kaygısını " tamam çoçugumun artık ne oldugunu bılıyorum"un "neyle savastıgımı artık öğrendım" sonucunu yıne ailelerın " şimdiçoçugum için ne yapmalıyım" gayretine dönüştüren bir eğitim kahramanı benim gözumde.. ailelere kendı aılesı gibi çoçuklara da kendı cocugu gibi yaklasan yenı nesıli kurma hayalı olan öğretmenlerden bir tanesı o ... hanı o gülümsemesını basımızı oksamasını gelecekte bızı nerede gördugunu soyleyen dersını ıple cktıgımız öğretmenlerden birsi o.. yaptıgı çalısmalara gelınce.. tembel dıye nıtelendırılen sınıfın arka sıralarında kalmıs aslında hıc anlasılamamıs hem aılesı hem ögretmenlerı hemde arkadasları arasında bıreysel özellıklerı göz önunde bulundurulmamıs cocuga arkadas oluyor.. baslıyorlar sureklı bır ıletısım kurmaya.. ıletısım kurdukca beraber yazı yazmaya baslıyorlar.. yazdıkca okuyorlar .. okudukca kım daha cok kelıme okuyor yarısmasına girıyorlar.. elatlar bıtıyor. kıtaplar bıtıyor...hece yontemlerı ses temellı yontemler bitiyor.. cocuk eglenıyor.. o eglenıyor.. anne baba dısleksıyle nasıll savasacagını ögrenıyor.. carpıyorlar topluyorlar paylasıyorlar oyun oynuyorlar... anne babayı suclamamayı baba anneyı suclamamayı ogrenıyor.. kursun dökturmeye bıle gıtmıyor artık aıleler...))) ayakkabılar artık dogru ayaklarda ...sağlar sollar ogrenılmıs ders yapan bır cocuk hemde zevkle ... kazanılmıs bır cocuk.. "calıssa yapacak" algısını yıkıyor.. yardım edılse ufak dokunuslar yapılsa cocuk kendını tanıyacak dısleksıyle nasıl yasaması gerektıgı algısını yerlestıryor hem aılelere hem ögretmenlere hemde cocuklara... sadece derslerle de bıtmıyor bu surec ozellıkle ogrencılerının hayatlarını sınıflarını hayat duzenlerını duzenlı bır sekılde takıp de edıyor.. kendısı gıbı ekıbını de aynı sekılde yetıstıren bılgısını gelecege aktarmasını bilen paylasımcı egıtıcı ve egıtımcı birisi.. bılmedıgı konular yok mu dıyeceksınız var.. o yuzden kalabalık bır cevresı de var .. soruyor sorusturuyor ve sızı ıhtıyacınız olan uzmana da yonlendırıyor tanımasa da su alan da bır yontem uzerınden gıtmelısınız dıyor.. kısacası gorusup de bılgı aktarmadıgı bır kısı göremedım.. danısanlara tavsıyem bır kez de olsa kırk yıllık bır kahve ıcmenız.. meslektaslara tavsıyemde eksık kaldıgınız konularda danısmanız yardım etmenız.. bos buldugu her fırsatta yrdımcı olacaktır..... [DEVAMI..]

KARİN T. (Danışan)

29/01/2015  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Her şey bir arkadaşımın telefonuma attığı video ile başladı. Bu videonun başlığından dolayı izlemeyip hatta arkadaşıma da o kadar çok sinirlenmiştim ki. Bir kaç ay sonra 11 yaşında oğlumun izlediği bir filmde kendini keşfedip bana "Disleksi ne demek? Anne" diye sorunca resmen bir duvara toslayıp o sinirlendiğim arkadaşımı aradım ve okulların açıldığı ilk gün randevu aldık Celil Soylan Bey'den ve değerlendirmeye gittik oğlumun Diskalkuli olduğunu öğrendim.Matematikte neden başarılı olamadığımızı öğrenmek için O kadar çok kapı çalmıştık ki (Özel dersler, Etüd Merkezi, Sınav Kaygısı için Pedagog, IQ UP.....)artık inancım da kalmamıştı her başladığımız eğitim için tam yerine geldik desek de ellerimiz boş döndük ama bu sefer Celil Soylan Hoca' nın sayesinde belirlediği tarihte istenen hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz şu anda. Celil Hoca kaliteli, içten, güler yüzlü ve işini gerçekten severek yapan biri. DO DANIŞMANLIK çalışanları ve ortamı o kadar sıcak ki kendinizi evinizde hissediyorsunuz. Herkes konusunda uzman ve başarılı. İdealist, başarılı ve oğlumun hayatında unutmayacağı kahraman. İYİ Kİ VARSINIZ CELİL HOCAM İYİ Kİ DENİ' NİN HAYATINA GİRDİNİZ. Sizin gibi mükemmel insanlara ihtiyacımız var...

Nevruz y (Danışan)

15/01/2015  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Merhaba 12yaşındaki oğlum "özgül öğrenme bozukluğu" tanısı aldığında birinci sınıf öğrencisi idi o günden beri resmen bir savaşın içindeyiz. 5 yıl destek eğitim aldık ama fazla ilerleme sağlanamadı bir türlü işinin ehlini bulamadık. Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır sözü bizim gibi çocuklara sahip aileleri çok güzel anlatıyor, pek çok zorluk yaşadık inanilmaz!! Bu nasıl bir çsresizlik ve nasıl bir umut dünyası? ..5 yılda 3 kurum değiştirdik ama işinin ehlini bulamayinca fazla ilerleme sağlayamadık ve arayiş içinde internette dolaşırken (özgül öğrenme bozukluğu) tanısıyla ararken Do Danişmanlık Merkezi'ndenCELİL SOYLAN adlı " özel eğitim uzmanı" na ulaştık telefon ettik kendileri Bakırköy'de biz GEBZE'de bir degerlendirsin diye gittik. Celil soylan hoca çocuğu değerlendirdi(Değerlendirme yaparken oğlum inanılmaz rahattı aile dışında biriyle böyle bir yakınlık görmemiştim) ve tespitleri ile nedenlerini sıralaması beni şaşırttı bu çocuklar neden ayakkabı bağcığı bağlayamaz? Neden düğme bağlayamaz? Neden yazı yazmakta zorlanırlar ? Vs..vs..Aynı zamanda bu Ö.Ö.B nun DİSLEKSİ diye de atıldığını ilk o zaman öğrendim. .Bir Değerlendirme yapsın diye görüşmeye gittiğimiz Celil hocanın öğrencisi olduk .2014 Mayıs ta başladık her ctesi GEBZE'den BAKIRKÖY'e gidip gelmeye 6 saatten fazla zaman alıyor gidip gelmek ama degiyor 2015'e girdik hala gidip geliyoruz.Beşe gidiyordu oğlum ilk başladığınızda 2.hafta saati öğrendi ve sonra para hesabını ve ilerleyen zamanlarda kendine güveni gelişti ve hakkını aramayı öğrendi ama o zamana kadar yaşadıklarımız inanilmazdı ben ögretmenler odasına girip ağladığımı da biliyorum pek çok zaman kör bir kuyunun dibindeydik resmen ve biz elimizden geleni yaptığımız hsldr ilerleyemiyorduk öğretmenler de bu konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için çocuğu anlamiyorlardı. ALLAHA kimseyi çaresiz birakmasın Celil hocam oğlumla bizi çekip o kuyudan çıkardı ve Asla!!Asla pes etmeyin dediği gün biz hayata yeni bir pencereden bakmaya başladık.Celil hoca bizim için ONUNCU KÖY oldu kesimlikle en doğru Rehber ve her Ihtiyacı olan çocukların başina gelebilecek en güzel olaydır. TEŞEKKÜRLER CELİL SOYLAN...

Ş. Karasu (Danışan)

12/12/2014  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Hayatta öyle insanlarla kesişir ki bazen yolunuz o insanı tanımış olduğunuz için kendinizi çok şanslı hissedersiniz. Celil Bey işte o insanlardan biridir. Özgül öğrenme bozukluğu tanısı olan oğlumu gerek kendi profesyonel çabası ve gerekse bize gösterdiği yol ve yöntemlerle çok kısa sayılabilecek bir sürede okuma yazmaya geçirmiş olan kişidir kendisi. Keşke bu yolda bir süre daha birlikte yürüyebilseydik. Sonsuz teşekkürler Celil Bey. Karasu Ailesi

serkan (Danışan)

07/11/2013  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil bey ile yaklasık on dört ay once tavsiye uzerine calışmaya başladık.Tavsiye eden bayanında otizimli bir oğlu vardı ve ilkokula başlayacak ve hatta okumayı bile öncesinden öğrenecek kadar gelişim göstermişdi .Biz ise şuan 6 yaşında olan kızımı 18 aylıkdan beri kurumdan kuruma pedagogdan pedagoga götürüp milyarlarca lira harcıyorduk ve cocuk ne konusuyor nede motor becerileri gelişiyor hatta eğilmeyi zıplamayı merdivenden cıkmayı bile bilmiyordu oyun bile oynayamıyordu Celil beyle tanısana kadar.Daha egitimlere başladığımız hafta merdivenden çıkmaya inme ve dengesini toparlamaya başladı dizini bile kırıp zıplayamayan cocuk ikinci hafta zıplamayı ve atlamayı öğrendi çok yer ve eğitim kurumu gezmişdim hiç bukadar kısa surede sonuç vereni görmedim .başladığımızda arasıra tek kelimeler söyleyen kızım bir hafta çalışdığı eğitimle sunu aldım bunu koydum demeye başladı .daha sonra ki seanslarda taklitler ve üçlü kelime ile cümleleri kurmaya başladı kızım. bize hareket halinde farklı bir eğitim tarzı ile eğitim veriyor ve çok etkili mutlaka tavsiye ederim kızım bu sene anaokuluna başladı ve komutda alıyor kendini ifade de ediyor kalemde tutuyor demekki eğitime çok gitmekden ziyade nereye gittiğimiz önemliymiş gerçekden işine çok konsantre olup bize on dört ayda çok şey kazandırdı.Kendisinden Allah razı olsun çok teşekkür ederim .

Esra Ö (Danışan)

02/10/2013  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil Bey ile oğlumuz ilkokula başladığı, 2011 senesinde tanışma fırsatı bulduk. Okul açıldıktan 4 ay geçmesine rağmen , oğlumuz çok basit kelimeler dışında okuyamıyordu. Bu süreçde piyasadaki çok meşhur psikolağa da gittik. Oğlumuz da disleksi olduğu tespit edildi. Yaklaşık 3 ay psikolağa devam ettik ve herhangi bir fayda bulamadık. Celil Bey ile bir öğretmen arkadaşımız aracılığı ile tanışmış olduk. Bu zor süreçte bize çok destek ve moral kaynağı oldu. Sürekli olarak pozitif davranışlarıyla bizi ve oğlumumuzu destekledi. Oğlumuz süreç içerisinde derslerini toparlamaya başladı. Birinci sınıfta , sınıfın en kötü öğrencisiyken, şuan büyük bir ilerleme gösterdi. Şuan üçüncü sınıfta ve okul başarısı giderek artıyor. Celil Beyin bizim hayatımızdaki yeri çok özeldir. Oğlumuzun hem öğretmeni, hem de Celil Abisi oldu. Halen eğitimimize Celil Bey ile devam etmekteyiz. İyi varsınız Celil Bey.Sevgilerimizle Esra & TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı

Esra (Danışan)

26/09/2013  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil Bey ile kızım ilkokula başladığı zaman tanışma fırsatı bulduk. Kızımdaki görünürde konuşma bozukluğu, okula başlaması ile birlikte "özel öğrenme güçlüğü ve dikkat eksikliği" sorunumuzun da olduğu konusunda netleşmiş oldu. Tabi bu sürece gelene kadar sayısız kurum, doktor,uzman görüşü, tavsiye vs. durumlar yaşadık. Celil Bey'i ilk aradığım zaman okulda tüm gün kızımı bekleyen ve ne yapacağını, nasıl bir yol izleyeceğini bilemeyen bir anne modeli idim. Celil Bey ile herşey kademe kademe yoluna giriyordu, adım adım onun söylediklerini uyguladık. Bu zor süreçte bize çok yardımcı oldu. Celil Bey ile çalışmanın en güzel tarafı; sürekli hem kendi motivasyonun yüksek olması, çocuk ile sürekli yüksek pozitif enerji ile çalışması ve en önemlisi en büyük sorumluluğa sahip olan aileyi sürekli olumlu yönde tetikleyen bir öğretmen olmasıdır. Bizim hayatımızdaki yeri çok özeldir ve öyle de kalacaktır. Halen eğitimimize Celil Bey ile devam etmekteyiz .. Sonsuz Saygı ve Sevgilerimizle

Psk.Gülay HORLU - İstanbul - Psikolog

27/12/2012  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil Hocamla 2,5 sene aynı kurumda çalıştık.kendisi hem otizm hem de disleksi konusunda bana o kadar çok şey kattı ki hala ondan öğrendiklerim doğrultusunda ilerliyorum. kendini geliştirmeyi, yenilikleri takip etmeyi seven, her fikri önemseyen bir eğitimcidir. özellikle disleksi konusunda beni çok faydalı ve çok aydınlatıcı olarak yönlendirmiştir. ona hala bir çok konuda danışırım. celil hocanın varlığını bilmek benim için çok güven verici. beraber çalıştığı her çocuğa değeri ölçülemeyecek şeyler katmıştır. ve bu yola baş koymuştur. onun gibi düşünen herkese de sonuna kadar destek verir. celil hocam çok çalışkandır.yorulmak nedir bilmez. daha ne söyleyebilirim bilmiyorum ama iyi ki var. kesinlikle tavsiye ederim.

nilgun t (Danışan)

27/05/2012  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil beyi bulmamız ilkokul 2.sınıfa giden oğlumuzun matematik dersini yapamaması sayesinde oldu.Bir anne olarak oğlumun neden bu konuda başarısız olduğunun çözümünü ararken internetteki yazılarda bunun sebebinin öğrenme güçlüğü olabileceğini görünce hemen araştırmalara başladım ve bu site sayesinde Celil beyi buldum kendisi hakkında yapılan iyi tavsiyeler sayesinde hemen kendisine telefon açtım daha ilk telefon konuşmamızda bile bana verdiği uzun süreli bilgiler,ilgi ve alakası beni hemen doğru adreste olduğumu düşündürmüştü zaten.Kısa bir süre sonra oğlumla özel derslere başladılar şimdi 2.5 ay gibi kısa bir sürede oğluma nasıl düşünmesi gerektiğini,düşünerek sorunların altından nasıl başarıyla kalkabileceğini öğreterek oğlumun okul dışındaki hayatının yanı sıra özellikle matematik dersindeki sıkıntısını tamamen gidererek sınıfındaki çok başarılı öğrencilerin arasında olmasına sebep olmuştur.Şimdi derslerimiz artık bitti ve biz 2.5 ayda oluşan bu inanılmaz değişimin konforunu yaşıyoruz,artık oğlum matematik lafını duyduğunda yüzünü buruşturmak yerine keyifle tek başına odasına girip çok kısa bir sürede tüm derslerini hatasız yapıp odasından öyle çıkıyor,bunun rahatlığını yaşıyor ve bu sayede hem kendisi hemde biz yıpranmamış oluyoruz.Bize bu konforu yaşamamızda tek emeği olan Celil beye burdan çok çok teşekür ediyorum ayrıca oğlum adına kendisi gibi bir ağabeye bizim adımızada böyle bir dosta sahip olduğumuz için tekrardan kendisine çok teşekkür ediyorum.Sevgiler

hamide merve demir (Arkadaş/Tanıdık)

31/10/2011  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

celil hocam benım hayatımın dönum noktasıdır dıyebılırım lısede stajyerı olarak tanıdım ve suanda sayesınde (aynı üniversiteden mezun olan) meslektaşı oldum. bir özel eğitim öğretmeni olarak gururla söyleyebılırımkı bende ondan cok sey öğrendım ve ögrenecek daha cok sey oldugunun farkındayım. eğer eğitimciniz celil soylan sa emin ellerdesiniz :) :) :) hayatımda iyiki sizi tanıdım ve iyiki sizi dinleyip bende özel eğitim öğretmeni oldum işini uzman olarak yapan örnek aldığım ondan öğrendıklerımle suanda ilerlemekte olduğum celıl hocam iyiki varsınız allah güç verdikçe bu mesleği severek yapacaksınız biliyorum sevgi ve saygılarımla......

Zuhuratbaba Mah. Yüce Tarla Cd. Sutünlu Konak 41/5     Bakırköy / İstanbul     Tel: 0212 216 32 30