Ana Sayfa  |  Biz kimiz  |  Haberler  |  Mesajlar
               

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Mesaj Defteri, Düşünce-Yorum-Mesaj
BİZ KİMİZ?

Play Attention

Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivitede NASA PATENTLİ DESTEK EĞİTİM Programı PLAY ATTENTION

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite kontorülünde Dünya Lideri

Play Attention düzenli bir şekilde uygulandığında Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivitesi veya Öğrenme Güçlüğü olan çocuklarda;

Sistem; aynı zamanda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite problemi olan çocuklarla ebeveynleri arasındaki ilişkiyi de geliştirir. Çocuğunuz dışlanmış ve farklı hissetmek zorunda değildir. Sistem çocuğunuza arkadaş edinme ve onlarla arkadaş kalma becerilerini öğretebilir.

Eğitim Nasıl Uygulanıyor?

Kola takılan sensörler, kullanıcının başka bir aparat kullanmadan sadece dikkatini vererek bilgisayar ekranında, egzersizlerdeki karakterleri hareket ettirebilmesini böylece dikkatini somut olarak gözlemlemesini ve öğrenmesini sağlıyor. Yani sistemin en önemli özelliği bireyin dikkatini ve bilişsel işlemlerini bilgisayar ekranında eş zamanlı olarak yansıtması. Bilgisayar tarafından sağlanan görsel ve işitsel feedback ( geri bildirim) sayesinde kişiler beyin dalgalarını eğitirler. Dikkat gelişirken aynı zamanda özgüven kazanma, daha kolay organize olma, hafızanın ve sosyal becerilerin gelişimi gibi artılar da mümkün oluyor.

Amerika’da ve birçok Avrupa ülkesinde, okullarda, kliniklerde, özel hastanelerde uygulanan, yetişkinlerin ve çocukların okul, iş ve sosyal hayatta başarısının, motivasyonunun artmasına yardımcı bir program olan Play Attention, haftada 2-3 gün 30-45 dak. arası seanslarla 6 ay, 5 yaşından itibaren her yaş grubuna uygulanabiliyor.

Zuhuratbaba Mah. Yüce Tarla Cd. Sutünlü Konak 41/5     Bakırköy / İstanbul     Tel: 0212 216 32 30